fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Piechna-Więckiewicz: Kompromis aborcyjny zawarli mężczyźni z mężczyznami

tv.rp.pl
Kandydatka Lewicy w wyborach parlamentarnych, Paulina Piechna-Więckiewicz, skrytykowała w programie #RzeczoPolityce, strategię Koalicji Obywatelskiej w sprawach światopoglądowych, a szczególnie w kwestii aborcji. - To nie był kompromis, to była kompromitacja, zawierana między mężczyznami a mężczyznami i między mężczyznami w Sejmie, a mężczyznami w Kościele katolickim – powiedziała na temat obecnie obowiązującej ustawy.

Piechna Więckiewicz zarzuca Koalicji Obywatelskiej hipokryzję.

- Nie jestem zaskoczona, ale jest hipokryzją mowa o tym, że będzie się walczyć o głosy lewicy i głosy kobiecych środowisk lewicowych, kiedy jest się za tak zwanym kompromisem aborcyjnym. Trudno mówić, że jestem zaskoczona, natomiast hipokryzją jest mówienie, że to jest walka o głosy lewicy – komentowała.

Piechna-Więckiewicz przypomniała, że 24 godziny po tym, jak Lewica zaapelowała, żeby opozycja „sygnowała pakt dla kobiet, który zawiera 10 postulatów, między innymi prawo przerwania ciąży do 12 tygodnia kandydatka na premiera pani Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała wprost: KO nie będzie za liberalizacją prawa aborcyjnego.” 

Zdaniem kandydatki Lwicy „liderzy KO podważają sens wzrosty płacy minimalnej albo mówią o prawach przedsiębiorców, ale nie mówią już o prawach pracowniczych”.

Dlatego, jej zdaniem, głosy wyborców o lewicowych przekonaniach są dla KO stracone. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA