fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służby mundurowe

Kolejne zmiany kadrowe w Dowództwie Generalnym

materiały prasowe
W obecności Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosława Różańskiego, kilku oficerom wręczono w piątek decyzje Ministra Obrony Narodowej o wyznaczeniu na nowe stanowiska służbowe.

Pułkownik Paweł Smereka, który dotychczas pełnił funkcję Dowódcy 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego, został wyznaczony na stanowisko Dowódcy 49 Bazy Lotniczej. Zastąpi tym samym dotychczasowego Dowódcę 49 BL pułkownika Piotra Saniuka, który z kolei z dniem 9 maja wyznaczony został na stanowisko Szefa Oddziału Lotnictwa Śmigłowcowego Zarządu Działań Lotniczych Inspektoratu Sił Powietrznych DG RSZ.

Dowództwo nad 41 Bazą Lotnictwa Szkolnego obejmie z kolei pułkownik Artur Kałko – dotychczasowy Szef Oddziału Bezpieczeństwa Lotów DG RSZ.

Zmiany objęły również podpułkownika Mirosława Spurka. Z dniem 1 kwietnia wyznaczony został na Szefa Oddziału Planowania Operacyjnego Pionu Planowania Operacji w Centrum Operacji Lądowych - Dowództwa Komponentu Lądowego (DO RSZ).

Oprócz wyznaczonych na nowe stanowiska służbowe, pułkownik Michał Edmański i pułkownik Andrzej Merski zostali przeniesieni do rezerwy kadrowej i skierowani do wykonywania zadań w ramach DG RSZ. Dowódca generalny podziękował wszystkim za dotychczasową służbę - czytamy na stronie Dowództwa Generalnego RSZ.

Warto przypomnieć, że główne zmiany personalne w Dowództwie Generalnym RSZ miały miejsce na początku marca. Prośby o zwolnienie złożyło wówczas pięciu generałów z 16 służących w DGRSZ. Już 5 marca szef MON Antoni Macierewicz podjął decyzję o zmianach kadrowych na stanowiskach w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych (DGRSZ), nie dopuszczając tym samym do wakatów na najwyższych szczeblach w dowództwie armii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA