fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Lekarze apelują o plan dla służby zdrowia

Andrzej Duda
AFP
Lekarze zwrócili się do prezydenta o zainicjowanie opracowania narodowego programu naprawy ochrony zdrowia. Apel pozostaje bez odpowiedzi.

OZZL apeluje do prezydenta Dudy nie tylko o plan, ale i o rozpoczęcie jego realizacji w 2018 r. oraz włączenie go w cykl obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Kancelaria Prezydenta potwierdziła wpłynięcie pisma, ale o ewentualnej odpowiedzi Andrzeja Dudy nic nie wiadomo.

Inicjatywa wynika z braku odpowiedzi rządu na protest i inne działania środowiska lekarskiego w ostatnim czasie – czytamy w komunikacie OZZL.

O spotkanie i pomoc do prezydenta nie apelują już rezydenci. – Rozmawialiśmy z Andrzejem Dudą rok temu i zdawał się rozumieć naszą sytuację.

Po ostatniej Radzie Dialogu Społecznego nie mam jednak złudzeń, że prezydent chce pomóc służbie zdrowia – powiedział „Rzeczpospolitej" dr Jarosław Biliński, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL. – Prezydent Kaczyński wykazywał dużo większe zaangażowanie w sprawy publicznej służby zdrowia – komentuje szef OZZL Krzysztof Bukiel.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA