fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Służba zdrowia

"Lekarze Kobietom" przepiszą EllaOne

Logo grupy "Lekarze Kobietom"
Facebook
Po wejściu w życie przepisów, które wymagają posiadania recepty na zakup pigułki "dzień po", czyli EllaOne, powstanie lista lekarzy, do których kobiety będą mogły się zgłaszać, by bez problemu otrzymać receptę.

Podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa wprowadzająca konieczność posiadania recepty na pigułkę "dzień po" wejdzie w życie pod koniec lipca.

Przed dwoma dniami powstała na Facebooku grupa pod nazwą "Lekarze Kobietom".

W poście uzasadniającym powstanie tej grupy czytamy m.in. że profil ten ma być płaszczyzną wymiany "informacji odnoście antykoncepcji awaryjnej i edukacji seksualnej".

"Zapraszamy kobiety potrzebujące pomocy i lekarzy chcących im pomóc" - czytamy.

Na profilu można przeczytać artykuły na temat działania EllaOne, opinie lekarzy i zastrzeżenia, aby korzystać wyłącznie z leków kupowanych w wiarygodnych źródłach, czyli w aptekach, a nie od przygodnych sprzedawców handlujących nimi w Internecie. Znajdą się tam również odpowiedzi na pytania czytelniczek.

Osobny profil powstał dla lekarzy, którzy chcą "pomagać, zgodnie z polskim prawem, w dostępności antykoncepcji awaryjnej". Jest to profil grupy roboczej, gdzie mogą zgłaszać się wszyscy ci lekarze, którzy wspierają tę inicjatywę. W ten sposób powstanie lista lekarzy, do których będą mogły zgłaszać się kobiety, aby bez problemu uzyskać receptę na pigułkę EllaOne.

Źródło: Facebook
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA