fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

Puchar Świata: Tie-break i przegrana z Brazylią

Fotorzepa/ Marian Zubrzycki
W meczu 9. kolejki siatkarskiego Pucharu Świata Polska uległa niepokonanej dotąd Brazylii 2:3. Szanse biało-czerwonych na wygraną w turnieju spadły niemal do zera, ale Polacy wciąż mogą uplasować się na drugiej pozycji - podsumowuje Onet.

Polacy wygrali pierwszego seta do 19, ale w dwóch kolejnych lepsi okazali się Brazylijczycy. W czwartym secie podopieczni Vitala Heynena grali jak natchnieni, rozbijając rywali do 16. Niestety w decydującym tie-breaku biało-czerwoni popełnili kilka błędów i w połowie seta przegrywali 4:8. Po autowym atak Leona, przy stanie 10:7 dla Brazylii, o czas poprosił Heynen, starając się jeszcze ratować wynik. Mimo walki do końca nie udało się już odwrócić losów tej partii i przegraliśmy w piątym secie 11:15, a w całym meczu 2:3.

Taki wynik oznacza, że szanse na wygraną Pucharu Świata spadły niemal do zera, ale Polacy wciąż mogą uplasować się na drugiej pozycji - zauważa Onet.

Przed Polakami jeszcze mecze z Kanadą i Iranem, które konieczne trzeba wygrać, by obronić miejsce na podium. Tuż za naszymi reprezentantami czai się w tabeli reprezentacja USA.

Polska - Brazylia 2:3 (25:19, 23:25, 19:25, 25:16, 11:15)
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA