Polacy rozpoczęli ME. Estonia postawiła opór

Reprezentacja Polski pokonała Estonią 3:1 (25:22, 25:27, 25:22, 25:17) w swoim pierwszym meczu mistrzostw Europy 2019 - informuje Onet.pl

Aktualizacja: 13.09.2019 19:25 Publikacja: 13.09.2019 19:15

Michał Kubiak

W pierwszym secie przewaga naszej reprezentacji była widoczna w każdym elemencie. Słabsze warunki fizyczne Estończyków szczególnie widoczne były w ataku. Trudno było im ominąć szczelny blok Polaków. Po uderzeniu Dawida Konarskiego set zakończył się wynikiem 25:22.

Po zmianie strony wśród naszych zawodników pojawiło się rozluźnienie, co przełożyło się na wynik. Estonia wygrała 27:25.

W kolejnych setach Polacy nie powtórzyli już błędów i wygrali do 22 i do 17. W kolejnym meczu Polacy zmierzą się z Holandią.

Estonia - Polska 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25)

Estonia: Martii Juhkami, Timo Tammemaa, Kert Toobal, Robert Taht, Renee Teppan, Ardo Kreek oraz Hindrek Pulk, Rait Rikberg

Polska: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Damian Wojtaszek oraz Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Marcin Komenda, Maciej Muzaj

Siatkówka
Siatkarski walec na drodze do finału Ligi Mistrzów. Jastrzębski Węgiel o krok od awansu