Polskie siatkarki w pólfinale Mistrzostw Europy

Polskie siatkarki pokonały Niemki 3:2 i zagrają w półfinałach Mistrzostw Europy. W meczu o finał spotkają się z Turczynkami.

Publikacja: 04.09.2019 22:56

Po słabym pierwszym secie, przegranym przez Polki do 22, w kolejnych dwóch partiach nasze reprezentantki dały siatkarski koncert.

Bez trudu pokonały Niemki 25:16 i 25:19, by w czwartym secie po popełnieniu mnóstwa błędów przegrać do 17.

w tie breaku Polki szybko uzyskały prowadzenie, by pod koniec ostatniej partii prowadzić aż 6 punktami.

Niemki obroniły trzy meczbole z rzędu. Polki jednak w dość chaotycznej końcówce zrobiły mniej błędów niż rywalki i tie-break zakończył się wynikiem 15:11.

Niemki pożegnały się z Mistrzostwami Europy, a Polki jadą do Ankary, by zagrać o finał. Będą o niego walczyć z Turczynkami.

Polska - Niemcy 3:2 (22:25, 25-16, 25:19, 17:25, 15:11)