Porażka z Włoszkami. Polki wracają bez medalu

Polki przegrały 0:3 z Włoszkami w meczu o brązowy medal mistrzostw Europy siatkarek - informuje Onet.pl

Aktualizacja: 08.09.2019 18:18 Publikacja: 08.09.2019 18:03

Zarówno Polki, jak i Włoszki, zostały rozbite przez swoje rywalki w meczach półfinałowych.

W pierwszym secie toczyła się wyrównana gra. Rywalki odskoczyły dopiero przy stanie 23:23 i to one wygrały. Po zmianie stron Włoszki szybko odskoczyły naszym siatkarkom. W pewnym momencie prowadziły już 10:2. W końcówce zawodniczkom trenera Nawrockiego udało się zmniejszyć przewagę, jednak to nie starczyło. Górą znowu były mistrzynie świata.

W trzecim secie nadzieje polskich kibiców odrodziły się. Polki prowadziły 15:12, jednak nie utrzymały przewagi. Szczególne problemy nasze zawodniczki miały z Paolą Egonu. Ostatecznie Włoszki wygrały 26:24, a całe spotkanie 3:0.

W finale Turczynki zmierzą się z Serbkami.

Włochy - Polska 3:0 (25:23, 25:20, 26:24)

Włochy: Ofelia Malinov, Indre Sorokaite, Raphaela Folie, Cristina Chirichella, Miriam Sylla, Paola Egonu, Monica de Gennaro, Beatrice Parrocchiale, Sarah Fahr.

Polska: Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Maj Erwardt (libero), Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Martyna Kowalewska, Katarzyna Zaroślińska-Król.

Sędziowali: Koen Luts (Belgia) i Ozan Cagi Sarikaya (Turcja).

Widzów: 4200.

Więcej: Onet.pl