Mistrzostwa Europy. Pierwsze zwycięstwo siatkarek

Od wygranej 3:0 ze Słowenkami rozpoczęły Polki rozgrywki w Mistrzostwach Europy - informuje Onet.

Publikacja: 23.08.2019 22:46

Mecz, rozgrywany w łódzkiej Atlas Arenie, polki wygrały gładko 3:0 (25:12, 25:22, 25:23).

Już w pierwszym secie Polki szybko zyskały wysoką przewagę 8:3, która na tyle zdeprymowała rywalki, że zaczęły one popełniać mnóstwo błędów. Pierwszy set zakończył się ich wysoką porażką 12:25.

W drugiej partii Słowenki opanowały nerwy i gra stała się bardziej wyrównana. Dopiero pod koniec seta Polki zdołały uzyskać trzypunktową przewagę i wygrały 25:22.

W trzeciej partii Słowenki znów grały gorzej i Polki odskoczyły aż do stanu 10:3. Rywalki jednak nie poddawały się i choć Polki prowadziły już 24:18, celne zagrywki Słowenek pozwoliły im odrobić kilka punktów i set skończył się wynikiem 25:23, a cały mecz - 3:0 - pisze Onet.

Polska - Słowenia 3:0 (25:12, 25:22, 25:23)

Polska: Joanna Wołosz, Martyna Grajber, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Natalia Mędrzyk, Malwina Smarzek-Godek, Maria Stenzel (libero) oraz Paulina Maj-Erwardt, Marlena Kowalewska, Klaudia Alagierska, Magdalena Stysiak, Aleksandra Wójcik.

Słowenia: Eva Mori, Tina Grudina, Ana Vovk, Iza Mlakar, Lana Scuka, Sasa Planinsec, Veronika Mikl (libero) oraz Leja Janezić (libero), Sara Najdić, Darja Erzen, Monika Potokar, Zana Zdovc-Sporer.