ME: Pierwsza porażka polskich siatkarek

Polskie siatkarki przegrały w meczu grupy B Mistrzostw Europy z Belgią 2:3 (25:20, 25:27, 25:20, 21:25, 15:17). To pierwsza porażka Polek na mistrzostwach - czytamy w Onecie.

Publikacja: 29.08.2019 05:51

29 sierpnia Polki zmierzą się z wicemistrzyniami świata Włoszkami. Wcześniej biało-czerwone wygrały z Ukrainą, Słowenią i Portugalią - przypomina Onet.

Mecz z Belgijkami dostarczył kibicom wielu emocji. W pierwszym secie najpierw przewagę uzyskały Belgijki, ale w połowie seta biało-czerwone wyszły na prowadzenie 16:14, które wkrótce podwyższyły do 20:14, a ostatecznie wygrały 25:20.

Drugi set mocno rozpoczęły Belgijki, ale biało-czerwone doprowadziły w pewnym momencie do stanu 20:16 dla Polski. Mimo to ostatecznie, po tie-breaku, przegrały 25:27 m.in. dzięki świetnej postawie Britt Herbots, która zdobyła aż 11 punktów w tym secie.

Trzeci set to znów zacięta walka - i wygrana Polek 25:20.

W czwartym secie błędy w przyjęciach i rozegraniu popełniane przez Polki sprawiły, że Belgijki wygrały 25:21.

O losach spotkania zdecydował tie-break, w którym Polki w pewnym momencie prowadziły 11:7. Belgijki rozpoczęły jednak skuteczną pogoń i mimo dwóch piłek meczowych dla biało-czerwonych ostatecznie wygrały 17:15 i 3:2 w całym meczu.