Polacy zapewnili sobie awans na igrzyska w Tokio

Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Słowenię 3:1 w meczu interkontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk w Tokio. Dzięki temu Polacy zapewnili sobie olimpijski awans.

Aktualizacja: 11.08.2019 16:15 Publikacja: 11.08.2019 16:06

Po pokonaniu Tunezji i Francji, Polacy potrzebowali dziś zwycięstwa w jednym secie, aby zapewnić sobie udział w turnieju olimpijskim.

W pierwszym secie Słoweńcy popełniali mało błędów. Od początku utrzymywali kilkupunktową przewagę, która utrzymali do końca. Ostatecznie wygrali 25:21.

Drugi set zakończył się zwycięstwem Polaków 25:23. Dzięki temu nasza reprezentacja ma już pewny awans na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Wywalczony awans nie osłabił ambicji siatkarzy. Kolejne dwa sety również zakończyły się ich zwycięstwem. Najwięcej punktów w meczu zdobył środkowy Mateusz Bieniek - 12.

W drugim dzisiejszym meczu turnieju kwalifikacyjnego Francja pokonała Tunezję 3:1.

Polska - Słowenia 3:1 (21:25, 25:23, 25:23, 25:21)