Kwalifikacje olimpijskie: Polki pokonały Portoryko

Polskie siatkarki wygrały swój pierwszy mecz o awans na igrzyska w Tokio. We Wrocławiu pokonały Portorykanki 3:0 - informuje Onet.

Publikacja: 02.08.2019 22:24

Polki wygrały 3:0 (25:18, 30:28, 25:15) .

Polski bez problemu wygrały pierwszą partię, ale w drugiej miały już nieco kłopotów.

Rywalki na początku seta uzyskały prowadzenie 4:2, to jednak Polki na pierwszą przerwę techniczną schodziły prowadząc 8:6. W dalszej części meczu raz jedna, raz druga strona odrabiała 2-3 punktowa różnicę, ale przy stanie 19;19 Portorykanki odskoczyły do stanu 23:21.

Końcówka drugiego seta była jednak popisem Polek, które walecznością doprowadziły do zwycięstwa 30:28.

Trzeciego seta Polki rozpoczęły od przewagi i utrzymały ja przez całą partię, na drugą przerwę techniczną schodząc przy stanie 16:5.

Przewaga do końca spotkania oscylowała wokół 10 punktów. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:15 - pisze Onet.

W sobotę Polska gra z Tajlandią. Początek spotkania o 20.30.

Polska - Portoryko 3:0 (25:18, 30:28, 25:15)

Polska: Joanna Wołosz, Malwina Smarzek, Klaudia Alagierska, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Natalia Mędrzyk, Maria Stenzel (Libero) oraz Martyna Grajber, Paulina Maj-Erwardt, Katarzyna Zaroślińska-Król

Portoryko: Natalia Valentin, Enright Stephanie, Aurea Cruz, Neira Ortiz, Paulina Prieto Cerame, Sofia Jusino Ana, Nomaris Velez (Libero) oraz Wilamare Rivera.