fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

Liga Narodów siatkarzy: cenne zwycięstwo Polaków

stock Adobe
W pierwszym meczu piątego turnieju tegorocznej Ligi Narodów reprezentacja Polski pokonała 3:1 Japonię. Polacy przybliżyli się do awansu do Final Six tych rozgrywek.

Polacy byli faworytami piątkowego meczu - pisze Onet. Mistrzowie świata przed spotkaniem wygrali osiem meczów, a cztery przegrali i zajmowali szóste miejsce w Lidze Narodów. Japończycy do spotkania z Polakami wygrali pięć spotkań, a siedem przegrali.

W pierwszej partii Japończycy zaskakiwali naszych siatkarzy precyzyjnymi kiwkami. Biało-Czerwoni mieli problemy z odbiorem, szczególnie w końcówce seta. Od stanu 17:17 zespół z Azji zdobył trzy punkty z rzędu. Doszło do tego, że Japończycy mieli cztery piłki setowe. Partię udało się skończyć przy trzeciej próbie, a rywalom pomógł błąd Aleksandra Śliwki. 

W drugim secie Japończycy szybko odskoczyli na trzy punkty. Polacy zdołali dogonić rywali i doprowadzili do stanu 10:10, a następnie do 16:13. Dobrze w grze pod siatką radził sobie Karol Kłos, któremu kilka razy udało się zablokować siatkarzy z Azji. W końcówce Polacy powiększali swoją przewagę i wykorzystali drugą piłkę setową.

Trzecia odsłona była wyrównana. Przy stanie 25:25 trener Vital Heynen poprosił o czas. To pomogło Polakom. Po wznowieniu gry w siatkę zaserwował Yanagida. Następnie Maciej Muzaj i Mateusz Bieniek postawili podwójny blok i Polacy wyszli na prowadzenie. 

W czwartym secie znów dobrze dzialał polski blok. Japończycy mieli problem z minięciem go. Mistrzowie świata schodzili na druga przerwę techniczną, prowadząc czterema punktami. Po niej Japończycy dwukrotnie skutecznie zaatakowali i Heynen poprosił o czas, by wybić rywali z rytmu. Za pierwszym razem się nie udało, bo Azjaci doprowadzili do remisu. Wtedy Belg znów poprosił o czas. To podziałało, nasi siatkarze odzyskali koncentrację i pewnie wygrali seta do 20. 

W sobotę mistrzowie świata zmierzą się z Niemcami, a w niedzielę z Portugalią. Wygrane z tymi rywalami powinny dać Polakom awans do Final Six. Turniej finałowy odbędzie się Chicago. 

Polska – Japonia 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 20:25)

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA