fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

CBA zatrzymało prezesa Polskiej Ligi Siatkówki. Straty PZPS na 3,8 mln zł

Artur P., prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA
Fotorzepa/ Piotr Nowak
Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali byłego wiceprezesa PZPS, obecnie prezesa Polskiej Ligi Siatkówki SA Artura P., dwóch działaczy związku piłki siatkowej i czterech przedsiębiorców, którzy realizowali zlecenia na rzecz PZPS przy organizacji mistrzostw świata w siatkę w 2014 roku. Do zatrzymań doszło w Warszawie, Opolu i Wrocławiu.

Podczas śledztwa ustalono, że zatrzymani przedsiębiorcy wykonywali zlecone przez związek siatkarski usługi dotyczące nadzoru i organizacji mistrzostw świata - informuje CBA. Według służb wartości zleceń były znacznie zawyżone w stosunku do ich realnej, rynkowej ceny.

genci z Katowic ustalili, że straty PZPS wyniosły tylko przy tych transakcjach nie mniej niż 3,8 miliona złotych.

Agenci z Katowic ustalili, że straty PZPS wyniosły tylko przy tych transakcjach nie mniej niż 3,8 miliona złotych - informuje CBA.

"Pikanterii sprawie dodają powiązania osobowe i kapitałowe miedzy biznesmenami z wysokimi przedstawicielami związku siatkarskiego" - czytamy w komunikacie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze przeszukali mieszkania biznesmenów, gdzie zabezpieczyli dokumenty stanowiące dowód w sprawie. Zatrzymani trafią do mazowieckiej prokuratury krajowej, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA