MŚ. Siatkarze o krok od wygrania swojej grupy

Polscy siatkarze, pokonując dziś w Warnie reprezentację Iranu, są już o krok od wyjścia na pierwszym miejscu z grupy D w mistrzostwach świata - informuje Onet.

Publikacja: 17.09.2018 21:21

W pierwszym secie Biało-czerwoni wyraźnie prowadzili, na pierwszą przerwę techniczną schodzili prowadząc 8:3.

Irańczycy popełniali wiele błędów, które wykorzystywali przede wszystkim polscy blokujący.

Pierwszego seta Polacy wygrali 25:21.

W drugiej partii nadal dobrze funkcjonował polski blok, a zagrywki sprawiały Irańczykom sporo problemów.

Polacy prowadzili na obu przerwach technicznych 8:7 i 16:12. Czteropunktowa przewaga pozwalała na spokojne kontrolowanie meczu i tak też było. Biało-Czerwoni wygrali tę partię 25:20 - pisze Onet.pl.

W trzecim secie Irańczycy już od początku zaostrzyli grę i zdołali wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Polakom udało się wyrównać przy stanie 14:14, ale w tym momencie obudził się irański blok i nasi rywale prowadzili 22:19.

Wówczas zaostrzyła się atmosfera spotkania i kilkakrotnie pod siatką doszło do spięć między zawodnikami obydwu drużyn. Żółte kartki sędzia pokazał Michałowi Kubiakowi i Mir Saeidowi Maruoflakraniemu.

Ostatecznie jednak końcówka trzeciej partii należała do Polaków, którzy wygraną 25:22 przypieczętowali swoje zwycięstwo w tym meczu.

Po tej wygranej polska stoi przed dużą szansą wyjścia z grupy D na pierwszym miejscu.

Iran - Polska 0:3 (21:25, 20:25, 22:25)

Iran: Mir Saeid Marouflakrani, Milad Ebadipour Ghara, Seyed Mohammad Mousavi Eraghi, Amir Ghafour, Mohammadjavad Manavinezhad, Ali Shafiei, Mahdi Marandi (libero) oraz Mohammadreza Hazratpourtalatappeh (libero), Saber Kazemi, Mohammad Taher Vadi, Morteza Sharifi.

Polska: Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Michał Kubiak, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Łomacz, Damian Schulz, Jakub Kochanowski.