Polska wygrała z Bułgarią. Kończymy grupę bez porażki

W swoim ostatnim grupowym meczu siatkarskich mistrzostw świata Polacy pokonali gospodarzy turnieju - Bułgarów 3:1.

Aktualizacja: 18.09.2018 22:13 Publikacja: 18.09.2018 21:51

Do awansu z pierwszego miejsca Polacy potrzebowali zwycięstwa w dwóch setach. Wcześniej Polacy wygrali wszystkie cztery spotkania na tym turnieju.

Pierwszą partię Polacy wygrali zdecydowanie 25:14. W drugim secie do gry wrócili gospodarze i wyrównali stan rywalizacji.

Trzecia partia meczu należała do Polaków. Mimo pewnego awansu z pierwszego miejsca, nasi siatkarze byli górą także w czwartym secie.

Spotkania drugiej rundy będą rozegrane w dniach 21-23 września.

W drugim dzisiejszym meczu Iran pokonał Finlandię 3:2 (25:19, 22:25, 23:25, 25:23, 15:12).

Do drugiej rundy, oprócz Polski, awansowały również Iran, Bułgaria i Finlandia. Z turniejem żegnają się Kuba i Portoryko.

Polska - Bułgaria 3:1 (25:14, 23:25, 25:22, 25:23)