Siatkówka

Reprezentacja siatkarzy: Czas na Belga

Nils Wüchner www.volley-photo.de [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons
Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybrał Belga Vitala Heynena na nowego trenera reprezentacji męskiej reprezentacji.

Jak informuje strona związku, decyzję poprzedziły prace Zespołu ds. wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Zespół zarekomendował do oceny trzech kandydatów: Vitala Heynena oraz Polaków Piotra Gruszkę i Andrzeja Kowala.

W głosowaniu jawnym 19 członków zarządu PZPN podjęło decyzję o powierzeniu prowadzenia reprezentacji Heynenowi. Kontakt nowego szkoleniowca ma obowiązywać do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Heynen jako zawodnik czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Belgii, a pięciokrotnie puchar tego kraju. Cała jego kariera jako siatkarza związana była z klubem Noliko Maaseik. Tam też został w 2005 roku asystentem trenera, a rok później - pierwszym szkoleniowcem. Jako trener powtórzył sukcesy zawodnicze, dwukrotnie był wybierany najlepszym trenerem w Belgii.

W 2012 roku wyjechał z Belgii, by prowadzić kolejno kluby z Ankary, Bydgoszczy, Tours. Trenował także reprezentacje Niemiec i Belgii. Obecnie jest szkoleniowcem w VfB  Friedrichshafen - funkcję tę ma łączyć z prowadzeniem polskiej kadry.

Vital Heynen jest 27. trenerem reprezentacji Polski mężczyzn, szóstym z rzędu szkoleniowcem zagranicznym.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL