fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Siatkówka

IBB Polonia Londyn mistrzem Anglii w siatkówce

sandsphotos.co.uk
W Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering odbyły się finałowe mecze najwyższej ligi rozgrywkowej – Super8. IBB Polonia Londyn spotkała się z drużyną Sheffield Hallam. Wygrała w sobotę 3:0 (25:23; 25:18; 26:24) i w niedzielę 3:1 (25:23; 25:18; 26:28; 25:19).

– Obroniliśmy Puchar i mistrzostwo Anglii oraz zdołaliśmy awansować do 1/8 Pucharu CEV Challenge, co potwierdza, że nasz poziom sportowy był wyższy od pozostałych klubów – skomentował  trener IBB Polonii Londyn, Piotr Graban.

– Udało nam się wygrać mistrzostwo Anglii i wszyscy jesteśmy zadowoleni z tego tytułu. Ten medal jest na pewno szczególny, bo zdobyty za granicą w klubie, który ma polskie korzenie. Cieszę się, że mogłem pomóc chłopakom. Kibice spisali się na medal, wsparli nas mocno przyjeżdżając do Kettering z Londynu – powiedział libero IBB Polonii Londyn, Krzysztof Ignaczak, były reprezentant Polski, mistrz świata z roku 2014.

– Jestem dumny z tego co drużyna osiągnęła w tym sezonie. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w rozwój naszego klubu – sponsorom, zawodnikom, trenerom, opiece medycznej, wspaniałym kibicom. To był ciekawy rok, pełen wyzwań, sukcesów i emocji, który na zawsze zapisze się w naszej historii – powiedział prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA