Bliżej Rio: Polscy siatkarze pokonali Japonię

Bez straty seta polscy siatkarze pokonali reprezentantów Japonii, gospodarza turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Polacy są jedyną drużyną bez porażki.

Aktualizacja: 31.05.2016 14:17 Publikacja: 31.05.2016 13:49

Polacy nie zaliczyli jeszcze żadnej porażki w turnieju, ale wygrana z Japończykami to ich pierwsze w turnieju zwycięstwo za 3 punkty.

Dotychczas pokonali Kanadę (3:2) i Francję (3:2).

W dzisiejszym meczu po względnie wyrównanych początkach setów Polacy znacznie odskakiwali od rywali i wygrywali poszczególne partie dość pewnie: 25:22, 25:16, 25:23.

Po horrorze, jaki siatkarze zafundowali swoim kibicom w meczu z Francją, gdy po fatalnych setach przegrywali 0:2, ale w końcu wygrali 3;2, trener Antiga przyznaje, że sytuacja polskiej reprezentacji jest już nieco bardziej komfortowa.

Polacy są  jedyną drużyną bez porażki. Czekają ich jeszcze cztery spotkania, w tym jutro oceniane jako trudne - z Chinami.

Z japońskiego turnieju do Rio pojadą trzy najlepsze zespoły plus jeden z Azji.