fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędziowie żądają odwołania Jarosława Dudzicza z funkcji prezesa sądu w Gorzowie

Jarosław Dudzicz
tv.rp.pl
Sędziowie żądają od Jarosława Dudzicza „natychmiastowej rezygnacji ze wszystkich powierzonych mu funkcji, w tym prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie” - informuje "Gazeta Lubuska".

Kontrowersje wokół sędziego Jarosława Dudzicza - prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie i członka Krajowej Rady Sądownictwa - dotyczą dwóch spraw. Po pierwsze wpisu na forum internetowym, że „Żydzi to naród parszywy i podły", którego miał być autorem. Druga sprawa to zamieszanie w tzw. aferę hejterską. Dwóch członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Nawacki oraz znów Jarosław Dudzicz zostało wymienionych wśród uczestników afery hejterskiej, która swój początek miała mieć w Ministerstwie Sprawiedliwości.

W poniedziałek Prezydium KRS zaapelowało do sędziego Dudzicza, żeby „powstrzymał się" od wykonywania mandatu jej członka.

Oficjalne stanowisko (w formie uchwały) przyjęło też w poniedziałek Zgromadzenie Ogólne Sędziów Okręgu Gorzowskiego. Domaga się w nim od Jarosława Dudzicza „natychmiastowej rezygnacji ze wszystkich powierzonych mu funkcji, w tym Prezesa Sądu Okręgowego w Gorzowie" (pełna treść niżej). Uchwała zapadła jednogłośnie („za" głosowało 31 sędziów, przeciw: 0).

Jak podaje "Gazeta Lubuska", prezesa Dudzicza na obradach nie było. Zgromadzenie ogólne prowadził Robert Mokrzecki, wiceprezes Sądu Okręgowego, czyli zastępca prezesa Dudzicza. On także głosował za uchwałą.

Źródło: gazetalubuska.pl / rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA