fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Sędzia i jego żona zakażeni koronawirusem. Rozprawy w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach odwołane

Fotorzepa, Robert Wójcik
W czwartek i piątek w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach odwołano wszystkie posiedzenia i rozprawy po tym, jak u jednego z sędziów i jednego z pracowników tego sądu wykryto koronawirusa.

Taką informację przesłał do lokalnych mediów rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Jak czytamy w komunikacie, w godzinach wieczornych w środę 5 sierpnia 2020 r. u powracających z urlopu jednego z sędziów Sądu Rejonowego w Bartoszycach i jego żony (również pracownika tego Sądu) zdiagnozowano zakażenie koronawirusem.

W związku z zaistniałą sytuacją małżonkowie zostali objęci kwarantanną. Wraz z nimi kwarantanną objęci zostali inni pracownicy Sądu, z którymi małżonkowie mieli kontakt w miejscu pracy – jest wśród nich 2 sędziów, 2 asystentów sędziego, 5 kuratorów i 3 urzędników sądowych.

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Bartoszycach podjął decyzję o zdjęciu z wokandy wszystkich zaplanowanych na czwartek i piątek posiedzeń i rozpraw, z wyjątkiem spraw pilnych.

- Sąd Rejonowy w Bartoszycach obecnie pracuje w bardzo ograniczonym zakresie i przy zachowaniu zwiększonej ostrożności. Interesanci są wpuszczani pojedynczo do budynku sądu - głosi komunikat.

Czytaj także:

Źródło: gazetaolsztynska.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA