fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sędziowie i sądy

Spór o TK: głoduje i domaga się publikacji wyroku TK

Andrzej Miszk
YouTube
Przedstawiciel rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara odwiedził Andrzeja Miszka, który od 28 dni prowadzi protest głodowy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Pan Miszk domaga się publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca, zgodnie z którym przyjęta przez parlament i podpisana przez prezydenta nowelizacja ustawy o Trybunale jest niekonstytucyjna. Rząd odmawia publikacji, twierdząc, że to Trybunał złamał konstytucję, ponieważ orzekał w niewłaściwym składzie.

Andrzej Miszk poinformował, że „nikt z Kancelarii Pani Premier nie był u mnie, nie pytał dlaczego tutaj jestem. Dlatego apeluję do rzecznika i do mediów, aby państwo nagłośnili tę ważną sprawę".

Poza tym, jak mówi, jest pod dobrą opieką przyjaciół i kolegów. Opiekujący się nim lekarz co kilka dni robi badania. Na razie nie ma zagrożenia życia. Niestety – dodaje Miszk – patrole policyjne odwiedzają mnie co 2-3 godziny. Dziękując im za okazywaną troskę, prosiłem jednocześnie, aby nie budzili mnie w nocy, ale moja prośba dotychczas nie została wysłuchana.

Źródło: Rzecznik Praw Obywatelskich
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA