fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Millenialsi marzą o etacie w średniej wielkości firmie

123RF
Młodzi Polacy z pokolenia Y oczekują elastycznych godzin pracy i swobody w wyborze jej miejsca, ale jednocześnie liczą na stabilne zatrudnienie.

Teksty o pracownikach młodego pokolenia ilustruje się często zdjęciami wolnych strzelców, czyli freelancerów, którzy na słonecznej plaży, z laptopem na kolanach wykonują kolejne lukratywne zlecenie. Jednak o ile większość millenialsów nie miałaby zapewne nic przeciwko pracy na plaży (o ile byłby tam szybki internet), to ci, którzy chcą się realizować jako freelancerzy, na kontrakcie B2B, są w Polsce w mniejszości.

Niemal dwie trzecie polskich millenialsów za najbardziej pożądaną formę zatrudnienia uważa umowę o pracę – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" badania firmy rekrutacyjnej Winckler Personal. Z ankiety, która w ostatnim kwartale minionego roku objęła 1740 studentów i absolwentów z całej Polski, wynika, że millenialsi rzadko chcieliby pracować w startupach. Zdecydowanie częściej wybierają średnie i duże (korporacyjne) firmy, przy czym najwięcej zwolenników – ponad 40 proc. – mają te średnie.

Do pracy na luzie

– Wbr...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA