fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ścieżki kariery

Hasło na dziś: z nowym rokiem nowa praca

123RF
Aż 62 proc. Polaków ma wśród postanowień na 2018 r. zmianę pracodawcy. To najlepszy sposób na zdobycie podwyżki. Właśnie ruszyli na poszukiwania.

Początek roku to dla wielu osób najlepszy czas na szukanie nowej pracy. Tak wynika ze statystyk serwisów rekrutacyjnych i biznesowych portali społecznościowych, które właśnie w styczniu notują wzmożony ruch potencjalnych kandydatów. Ten wzrost aktywności, widoczny zarówno w Polsce, jak również w Niemczech, Francji, Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy USA, u nas będzie teraz dodatkowo wzmocniony hossą na rynku pracy.

– Zdecydowanie miesiącem, w którym obserwujemy największy ruch, jest styczeń. Wynika to głównie z chęci zrealizowania postanowień noworocznych – twierdzi Joanna Żukowska, ekspert serwisu MonsterPolska.pl, przypominając, że wśród zawodowych postanowień na nowy rok Polacy na pierwszym miejscu wskazują właśnie zmianę pracy.

W dodatku w planach na 2018 r. ten cel stawiamy sobie nawet częściej niż przed rokiem, jak dowodzi najnowsze badanie Pracuj.pl. Ponad sześciu na dziesięciu użytkowników serwisu na swojej liście zawodowych postanowień wska...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA