fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: dofinansowanie dla gmin, w których działały PGR-y

Fotorzepa, Jakub Czermiński
Do 12 lutego włodarze gmin, na terenie których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne mogą starać się o pieniądze na projekty poprawiające jakość życia mieszkańców, wizerunek wsi i miasteczek oraz sprzyjające inwestorom.

– To pierwszy taki program wprost skierowany do terenów popegeerowskich i ich mieszkańców – powiedział wiceminister Paweł Szefernaker ogłaszając start naboru wniosków o dofinansowanie. Zaznaczył, że wsparcie dla gmin wchodzi w skład Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. – To środki na inwestycje pierwszej potrzeby, które w wielu innych miejscowościach już istnieją i są niezwykle potrzebne – dodał wiceszef MSWiA.

Do 5 milionów złotych

Zgodnie z przyjętymi regułami każda gmina, kwalifikująca się do programu, będzie mogła złożyć maksymalnie trzy wnioski na trzy inwestycje. Minimalna wartość kosztorysowa projektu to 50 tys. zł, natomiast maksymalna pięć mln zł (górna wartość obowiązuje także w przypadku złożenia więcej niż jednego wniosku). W pierwszej kolejności wnioski będą opiniowane przez właściwe oddziały terytorialne Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Ta opinia ma potwierdzać, że przygotowywana do realizacji inwestycja rzeczywiście zlokali...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA