Niedawno w sytuacji towarzyskiej młody lekarz, znakomity w swoim fachu, znajomy od kilku lat, zadał mi pytanie. „Jak to jest, że pan pochodzący z takiej patriotycznej rodziny, z takimi tradycjami nie podziela naszych poglądów i ich nie popiera?". Początkowo obruszyła mnie forma pytania i jego obcesowość, ale odpowiedziałem. Wtedy skrótowo i intuicyjnie. Dzisiaj to rozwinę.
Patriotyczna rodzina. Co to znaczy? Dla każdego coś innego zapewne. Kalejdoskop zdjęć, wspomnień, medali. Dziadkowie – jeden przyjechał w styczniu 1919 r. z Berlina i dołączył do powstania wielkopolskiego. Drugi, młody oficer, brał udział w wojnie bolszewickiej, stryj zginął w Katyniu, kuzyn ojca – ścięty po wpadce grupy „Witaszka", ojciec – żołnierz AK. Potoczne rozumienie patriotyzmu.
Czytaj także: Tylewicz: Mam nadzieję, że sędziowie dyscyplinarni utrzymają niezależność i niezawisłość
Rozmowy przy stoleCo wyznacza i wytycza życiową drogę? Przede wszystkim ludz...
Skorzystaj z unikalnej oferty na dostęp do specjalistycznych treści prawnych i ekonomicznych.
Pakiet rp.pl plus to ekskluzywne treści dla profesjonalistów, skorzystaj z:
- dostępu do najważniejszych tekstów rp.pl z sekcji: Wydarzenia, Ekonomia, Prawo, Plus Minus;
- Prawnych treści premium, w tym: tygodników Dobra Firma: Podatki i Księgowość, Dobra Administracja, Rzecz o Prawie, Dobra Firma – Rachunkowość, Dobra Firma - Kadry i Płace, Dobra Firma – Biznes („Biznes w czasie Pandemii Covid19”);
- serwisu Legislacja;
- serwisu Wskaźniki i Stawki;
Dostęp do treści rp.pl - PAKIET PLUS nie zawiera wydania elektronicznego „Rzeczpospolitej”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej i raportów dla prenumeratorów.