fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Podrabiane rekwizyty rodem z Hogwartu

Przejęte przez celników różdżki
materiały prasowe
Z Chin do firmy z Bydgoszczy miało trafić 100 sztuk „czarodziejskich" różdżek sygnowanych znakami najpopularniejszych filmowych magów ostatnich lat.

Ale nie trafią, bo przesyłkę przejęli funkcjonariusze z Oddziału Celnego Port Lotniczy Gdańsk-Rębiechowo.

"O ile Harry Potter, Hermiona Granger i Dumbledore, których imiona widniały na zatrzymanym towarze to postacie fikcyjne, stworzone przez znaną brytyjską pisarkę, to wielkie amerykańskie przedsiębiorstwo mediowe, które nabyło prawa do ekranizacji przygód tych bohaterów jest jak najbardziej prawdziwe. Tak samo jak prawdziwe są jego prawa do czerpania korzyści z produkcji przedmiotów, takich jak te, zatrzymane na terenie gdańskiego lotniska – podaje Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Gdyni.

Jego funkcjonariusze przejęli na lotnisku w Gdańsku przesyłkę z Chin, w której było 100 sztuk. „czarodziejskich" różdżek sygnowanych znakami najpopularniejszych filmowych magów ostatnich lat.

Jak mundurowi wpadli na trop fałszywych rekwizytów? "Przesyłkę nadano w systemie odpraw scentralizowanych, dzięki czemu pracujący przy obsłudze tego typu odpraw funkcjonariusze po centralnej analizie ryzyka szybko otrzymali informacje o nietypowym transporcie" - tłumaczą funkcjonariusze.

Na terenie Portu Lotniczego w Gdańsku sprawdzono paczkę kurierską z Azji, bo podejrzewano naruszenie praw własności intelektualnej. Służba celna poinformowała też o tym właściciela chronionego znaku towarowego.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA