fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Blachownia: gwałt i zabójstwo

materiały policji
Częstochowski sąd rozpatrzy dziś wniosek o areszt wobec 32-letniego Rafała Z. podejrzanego o gwałt i zabójstwo 59-letniej mieszkanki Blachowni.

Kobieta w piątek wieczorem wyszła na spacer z psem. Do domu już nie wróciła. W sobotę rano jej częściowo roznegliżowane zwłoki pod miejscowym Urzędem Stanu Cywilnego znalazł mieszkaniec Blachowni.

Policja na początku długo wstrzymywała się z informacją o zabójstwie, choć od początku wszystkie ślady świadczyły, że doszło do zbrodni. W tym czasie funkcjonariusze poszukiwali sprawcy.

Mieli ułatwione zadanie. Jego wizerunek nagrały kamery miejskiego monitoringu. Kilkanaście godzin od ujawnienia ciała ofiary policjanci zatrzymali 32-letniego Rafała Z., który mieszkał w Blachowni.

Mężczyzna jest doskonale znany częstochowskiej policji, bo już wcześniej był karany m.in. za rozboje.

W poniedziałek najpierw przeprowadzono sekcję zwłok ofiary. Biegli stwierdzili, że przyczyną jej śmierci było uduszenie. Wcześniej kobieta została zgwałcona.

Po otrzymaniu wstępnych wyników sekcji zwłok prokuratorzy rozpoczęli przesłuchanie Rafała Z. Usłyszał on zarzuty gwałtu i zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Odmówił składania wyjaśnień.

Obciążają go jednak m.in. zeznania świadków oraz zapisy monitoringu. Biegli będą badać też materiały biologiczne zabezpieczone na miejscu zdarzenia.

- Skierowaliśmy do sądu wniosek o areszt wobec podejrzanego. Dziś będzie rozpatrzony – mówi Tomasz Ozimek, rzecznik częstochowskiej prokuratury.

Rafałowi Z. grozi nawet dożywocie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA