fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Zlikwidowano trzy plantacje marihuany

Na terenie województwa śląskiego CBŚP odkryło m.in. ok. dwóch kilogrmów marihuany
materiały policji
Grupę zajmującą się produkcją marihuany na dużą skalę, działającą na terenie woj. łódzkiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego rozpracowali policjanci z łódzkiego CBŚP.

Zlikwidowali trzy plantacje konopi. Zarzuty produkcji i posiadania narkotyków usłyszały cztery osoby. Podczas działań zabezpieczono trzy sztuki broni palnej krótkiej oraz około tysiąc sztuk ostrej amunicji.

Jak informuje CBŚP - funkcjonariusze ustalili, że na terenie trzech województw: łódzkiego, śląskiego i kujawsko-pomorskiego działa zorganizowana grupa przestępcza, która zajmowała się zakładanie nielegalnych upraw konopi indyjskich i produkować marihuanę na dużą skalę.

Część z członków gangu była już w przeszłości notowana za różne przestępstwa kryminalne i narkotykowe.

Podczas policyjnej akcji na terenie województwa śląskiego zlikwidowano plantację konopi oraz zatrzymano czterech mężczyzn.

Okazało się, że funkcjonariusze wkroczyli do obiektu w momencie tzw. ścinki roślin, a także procesu ich suszenia. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli około dwa kilogramy gotowej marihuany, 10 kilogramów mokrych, świeżo ściętych kwiatostanów, blisko 700 krzaków konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu, trzy sztuki broni palnej, około tysiąc sztuk amunicji.

W innym miejscu, także na terenie województwa śląskiego, mundurowi odkryli kolejną plantację, gdzie rosło około 260 krzaków konopi. Tam policjanci CBŚP zatrzymali dwie osoby.

Z kolei na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zlikwidowano trzecią plantację. Tam ujawniono uprawę 100 krzaków, w końcowej fazie wzrostu roślin.

Do tej sprawy zatrzymana została jedna osoba, a w jej mieszkaniu policjanci znaleźli dodatkowo amfetaminę.

Śledztwo prowadzi Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

W sumie zatrzymano siedem osób, z czego zarzuty produkcji i posiadania narkotyków usłyszały cztery. Funkcjonariusze Zarządu w Łodzi CBŚP nie wykluczają dalszych zatrzymań.

To już druga duża akcja polskiej policji w tym tygodniu wymierzona w narkotykowe podziemie.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Gdańska zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który przewoził w swoim samochodzie narkotyki.

W jego peugeocie było blisko 300 kg różnego rodzaju środków odurzających. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych substancji policjanci szacują na kilkanaście milionów złotych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA