fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Poseł klubu PiS o Pawłowicz: To skandaliczne zachowanie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Rzecznik prasowy Porozumienia, poseł klubu PiS Kamil Bortniczuk skrytykował internetową aktywność Krystyny Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego na Twitterze skomentowała wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, kandydatki KO na prezydenta. Pawłowicz pisze o "bezwstydzie".

Kidawa Błońska zareagowała w mediach społecznościowych na stwierdzenie prezydenta Dudy, który w wywiadzie dla TVP Info stwierdził, że wstyd mu, iż Małgorzata Gersdorf została wybrana na stanowisko I Prezes SN.

Według kandydatki KO na prezydenta napisała, że "wstyd jest pojęciem obcym prezydenturze Andrzeja Dudy".

Czytaj także: OMZRiK chce ukarania Pawłowicz. "Łamie kodeks etyczny TK"

Na ten wpis z kolei zareagowała Krystyna Pawłowicz, mimo swoich zapowiedzi zawieszenia aktywności w mediach społecznościowych. "W związku z wystawieniem przez PIS mojej kandydatury na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zawieszam swą aktywność na TT" - napisała Pawłowicz 4 listopada.

Teraz jednak odpowiedziała Małgorzacie Kidawie-Błońskiej. "Wstydem,proszę pani Kidawy-Błońskiej to jest pani BEZWSTYD;bezwstyd bezkrytycznej marionetki,bezwstyd nieudanego socjologa z infantylnymi pretensjami do bycia „prezydentem”...Litość." - napisała sędzia TK (pisownia oryginalna - red.).

Wpis Pawłowicz skomentował w rozmowie z TVN24 poseł klubu PiS oraz wiceminister funduszy i polityki regionalnej Kamil Bortniczuk.

- Uważam to za skandaliczne zachowanie. Uważam, że pani profesor Krystyna Pawłowicz, obejmując tę ważną funkcję, na którą ją jako parlament powołaliśmy, powinna sobie darować tego typu aktywności. Mam absolutnie jednoznaczne stanowisko w tej sprawie - ocenił.

Źródło: rp.pl/TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA