fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Duda o sędziach: Poziom zakłamania tego towarzystwa mnie osłabia

Andrzej Duda
Fotorzepa, Robert Gardziński
Andrzej Duda wczoraj spotkał się z Krystyną Barchańską, matką zabitego podczas stanu wojennego 17-letniego Emila Barchańskiego. Prezydent krytycznie odniósł się do sytuacji w wymiarze sprawiedliwości.

Krystyna Barchańska chwaliła prezydenta za słowa, które padły podczas spotkania w Nowym Mieście Lubawskim. - Przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu i wsparcia ze strony obywateli, gdyż stary układ się bardzo dobrze trzyma, nie chce pozwolić sobie na to, by zabrać im przywileje i władzę nad ludźmi - mówił Andrzej Duda.

- Serdecznie chciałam podziękować za pana pasję, za pana przemówienia. Ostatnie, przedwczorajsze, kiedy pan mówił prawdę o naszych sędziach. W telewizji powtarzają w kółko już dwa dni - powiedziała Barchańska.

- Info, info (TVP Info - red.) tak dba o to, co pan powiedział, jak pan powiedział. Ta szalona pasja, tak się pan wkurzył, tak pan mówił autentycznie, co pan myśli, że ja byłam, "no nareszcie ktoś im wygarnął" - dodała.

- Poziom zakłamania tego towarzystwa i jego hipokryzji mnie osłabia – odpowiedział Andrzej Duda. 

Oficjalnie Pałac Prezydencki informuje, że "prezydent analizuje" projekt zmian w sądownictwie złożony przez posłów PiS i że "wstępnie te propozycje wydają się ciekawe". 

Z nieoficjalnych rozmów z najwyższymi rangą urzędnikami Pałacu, prezydent całym sercem popiera te zmiany i doskonale je zna - choćby dlatego, że wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha na bieżąco brał udział w tworzeniu tej ustawy - informuje RMF FM.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA