fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

SUKCES Podróże

Linie lotnicze tworzą lokale dla fanów jedzenia w samolotach

Jedzenie w samolocie, posilki pokładowe
Fot: Free to Use Sounds/Unsplash
Jedzenie w samolocie to nieodzowna część każdej podróży lotniczej. W czasie pandemii lotów jest mniej, ale to nie znaczy, że ubyło miłośników posiłków pokładowych

Kiedyś jedzenie podawane w samolotach uchodziło za symbol luksusu. Dziś – mówiąc eufemistycznie – serwis pokładowy nie zawsze zasługuje na gwiazdkę Michelin. Okazuje się jednak, że posiłki serwowane w samolotach mają zagorzałych fanów, którzy tęsknią za nimi w czasie pandemii.

Jedzenie w samolocie teraz do kupienia w restauracji

Z myślą o takich osobach tajskie linie lotnicze Thai Airways przygotowały kullinarny pop-up, dzięki któremu można zamówić posiłki pokładowe bez konieczności kupowania biletu na samolot.

Thai Airways w swojej siedzibie w Bangkoku stworzyło namiastkę doświadczenia związanego z podróżą samolotem. W restauracji są więc fotele lotnicze, obsługą w mundurach lotnicznych, stewardessy, wykorzystano też fragment samolotu jako element wystroju wnętrza.

Restauracja Thai Airways dziennie serwuje ok. 2000 posiłków, a jej popularność lokalu sprawiła, że tajska linia lotnicza planuje otwarcie podobnych pop-upów w innych biurach firmy.

View this post on Instagram

????????????????????? Royal Orchid Dining Experience ????????????????????????????????????? ????????? “??????????? ?????????? ????????” ????????????????????????????? Business Class ??? First Class ??????????? ????????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????? ??????? ???????????????????? ???????????????? ???????????? ??????????????????? ??????????????? ???????? ????????? ???????????????????? ???????????????? ????????? ????????????????? ??????????? ???????? ????????????????????????????????? ????????????? ??????? ????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ????? 2 ???? 2 ???? Royal Orchid Dining Experience ????????????????????? ?????? ??????????????????????????????????????????? ???????????????? ???????????? ???????????????????? ?????? ?????????????????????????? ???????????????????????? ?????????????????????????? ??????????????????????? ??????? ???????????????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????????????????????????????? ???? ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????? ???? ??????????????????????????? ????????????????????????????? ????????????????????????????????????????? ????? Spinner Cone ??????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????????????????? ??????? ?????????????????????????????????????? Royal Orchid Dining Experience ??? ??????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????????????????????? ?????????? Check-In ???????????????????????????????????????? e-Boarding Pass ??????????????????????????????????????????????? Royal Orchid Dining Experience ??????????????? ???????????????? 9 ??????? 2563 ????????? ????????????? – ??????? ???????????????????? ??????????? 07.00 ?. ??????? ?? ???? ???????? ???????? ?????????????????????????????? ??????????? 09.00 – 14.00 ?.

A post shared by Thai Airways (@thaiairways) on

Pomysł Thai Airways nie jest w Azji nowością – w ubiegłym roku restaurację z posiłkami i wystrojem przypominającym wnętrze samolotu stworzyły linie lotnicze z Malezji.  Jednak dopiero po wybuchu pandemii firmy cateringowe zostały zmuszone do poszukiwania nowych, eksperymentalnych formuł podobnie jak restauracje.

Tak było w przypadku linii El Al w Tel Avivie, zmuszonej w tym roku do przestawienia się na cieszące się popularnością w Izraelu usługi cateringowe. Również szwajcarska firma Gate Gourmet, największa na świecie producent posiłków pokładowych, zdecydowała się na szukanie szansy wśród prywatnym odbiorców i od czerwca oferuje przez internet praktyczne pakiety do lotniczej klasy ekonomicznej, na przykład 10 śniadań za 12 euro lub 10 obiadów za 15 euro.

Źródło: Reuters, DW

Źródło: sukces.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA