fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mateusz Morawiecki dla CNN: Chcemy być państwem z przyszłością

AFP
Premier Mateusz Morawiecki udzielił wywiadu amerykańskiej stacji CNN. Szef rządu opowiadał o likwidacji podatku PIT dla osób do 26. roku życia, wizycie Donalda Trumpa w Polsce i brexicie.

Ustawa z 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych wprowadza zwolnienie z PIT przychodów dla osób do 26. roku życia do kwoty 85 528 zł rocznie.

Weszła ona w życie 1 sierpnia 2019 r. i objęła przychody uzyskane już w 2019 r. do kwoty 35 636,67 zł. Tempo wprowadzania zmian wynikające ze zbliżających się wyborów sprawia, że wielu pracodawców zadaje sobie pytanie, jak w praktyce wprowadzić zapisy w życie.

- Chcemy, aby młodzi ludzie pozostali w Polsce. Chcemy, żeby szybko znaleźli pracę, żeby zebrali doświadczenie zawodowe i nie emigrowali. Nie chcemy być państwem starzejącym się czy umierającym, chcemy być państwem z przyszłością. I dlatego wprowadziliśmy takie rozwiązanie - mówił w rozmowie z CNN Mateusz Morawiecki. 

Szef rządu zapowiedział, że uda się utrzymać wynikające z tej ulgi koszty.

Morawiecki mówił również, że z niecierpliwością wyczekuje wizyty Donalda Trumpa w Polsce. Amerykański prezydent wyląduje w Warszawie 31 sierpnia. Jego wizyta potrwa do 2 września.

Premier dodał także, że polski rząd jest gotowy na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Niepokój nadal wywołuje możliwość twardego brexitu. - Mam nadzieję, że znajdziemy rozwiązanie - powiedział.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA