fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Mateusz Morawiecki o escape roomach: Są zamykane lokale

Twitter/Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w ramach przeprowadzanych kontroli w escape roomach w całej Polsce wykryto nieprawidłowości. Niektóre lokale zostały zamknięte.

Przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie doszło do pożaru w tzw. escape roomie. Zmarło pięć osób, a jedna została ranna. Do pożaru doszło około 17.00 w trzykondygnacyjnym budynku w centrum Koszalina. Ogień pojawił się, gdy w escape roomie przebywali uczestnicy zabawy.

W lokalu, w którym prowadzono escape room w Koszalinie, było wiele zaniedbań - to wstępne ustalenia Państwowej Straży Pożarnej i śledczych przedstawione na sobotniej konferencji prasowej.

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dziś rano z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim i przedstawicielami policji i straży pożarnej. Na konferencji prasowej powiedział później, że weryfikacji poddawane są wszystkie escape roomy w Polsce. "Są wykrywane pewne nieprawidłowości w tym zakresie w niektórych lokalach".

- Działania służb państwowych i wcześniejsze rutynowe kontrole powinny być połączone z jak najwyższą świadomością społeczną, aby móc zapobiegać takim tragicznym zdarzeniom - mówił szef rządu.

- Zleciliśmy kontrole w escape roomach, są też zamykane lokale, w których zauważono nieprawidłowości. W krótkim czasie będzie gotowy szczegółowy raport pokontrolny, na podstawie którego podejmowane będą decyzje w zakresie działań escape roomów - dodał.

- Służby będą zawsze na przegranej pozycji, gdy ludzie nie będą kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem - mówił Joachim Brudziński. - Będą wysokie sankcje dla tych, którzy prowadzą podobne działalności z łamaniem prawa budowlanego czy przeciwpożarowego - zapowiedział minister.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA