fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Gowin jedzie do USA. W maju odwiedzi Izrael

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W przyszłym tygodniu rozpoczyna się wizyta wicepremiera, ministra nauki Jarosława Gowina w Stanach Zjednoczonych. W skład delegacji wchodzą też wicemarszałek Senatu Adam Bielan, minister Jadwiga Emilewicz, wiceminister Piotr Dardziński. To pierwsza tego typu wizyta na wysokim szczeblu od wielu miesięcy.

Kluczowym punktem wizyty jest podpisanie umowy między rządem RP a administracją USA o wzajemnej współpracy naukowej. Planowana jest też seria spotkań z przedstawicielami nauki i biznesu.

Gowin spotka się też z przedstawicielami władz stanu Wirginia i z przedstawicielami środowiska akademicko-biznesowego z tego stanu. Polscy politycy spotkają się również z miejscową Polonią.

Minister Emilewicz ma rozmawiać w Waszyngtonie o nowo powołanej Polskiej Izbie Handlowej w USA. Będą też spotkania z przedstawicielami biznesu (Google), NGO (Atlantic Council, Heritage) oraz nauki (Uniwersytet Georgtown).

Wicepremier Gowin w czasie wizyty w Stanach Zjednoczonych odwiedzi Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, planowana jest też seria spotkań nieoficjalny na szersze tematy polityczne dotyczące relacji z USA, jak też relacji polsko-izraelskich. Wicepremier Gowin ma też odwiedzić Nowy Jork, gdzie spotka się z przedstawicielami diaspory żydowskiej. W maju planowana jest też jego wizyta w Izraelu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA