fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Walka z przestępczością. Pieniądze dla szkoły o. Rydzyka

O. Tadeusz Rydzyk
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Szkoła i fundacja ojca Tadeusza Rydzyka otrzymają pieniądze z ministerstwa sprawiedliwości. Fundusze przyznano w ramach "przeciwdziałania przyczynom przestępczości".

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, który od września nazywa się Funduszem Sprawiedliwości, dysponuje kwotą 10 milionów złotych, które rozdziela w konkursie dla organizacji pozarządowych.

Minister Zbigniew Ziobro w tym roku przyznał większość pieniędzy - ponad 7 milionów złotych - sześciu organizacjom. Wśród nich jest Fundacji Lux Veritatis i uczelnia Tadeusza Rydzyka. Na ich konto trafi ponad 780 tysięcy złotych.

W rozmowie z portalem OKO.press ministerstwo sprawiedliwości tłumaczyło swoją decyzję: "Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przedstawiła projekt, który zakłada na przykład szeroką akcję informacyjną dotyczącą wychodzenia z przestępczości, a także działania mające na celu przestrzeganie młodzieży przed wejściem na drogę przestępczą. Szkoła ta ma kilkunastoletnie doświadczenie w tego rodzaju działalności".

Decyzję Ziobry chwali Ryszard Czarnecki. - Nie widzę w tym nic niestosownego. Przeciwnie. Uważam, że ministerstwo sprawiedliwości i pan minister Ziobro, podjęli dobrą decyzję - powiedział europoseł PiS w rozmowie z TVN24. 

Inaczej sprawę widzi poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. - Z jakiegoś powodu jest władzy potrzebny. Otrzymuje bardzo solidne wsparcie, takie "Rydzyk plus" z ministerstwa sprawiedliwości, ale też z innych ministerstw - powiedział.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA