fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Listy Andrzeja Dudy do Antoniego Macierewicza. Jak zareagowała Beata Szydło?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Krzysztof Brejza zapytał premier Beatę Szydło, jaka była jej reakcja na upublicznienie pisma Andrzeja Dudę do Antoniego Macierewicza. Prezydent pytał szefa MON, czemu prawie rok BBN nie otrzymało od niego odpowiedzi. Posłowi Platformy Obywatelskiej odpowiedzi udzieliła Beata Kempa

W połowie marca prezydent Andrzej Duda skierował do Antoniego Macierewicza list, w którym wykazał pisma skierowane przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, na które szef MON nie udzielił odpowiedzi. Prezydent podkreślił, że niektóre z nich mają szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa państwa. 

O komentarz w tej sprawie poprosił Beatę Szydło poseł PO Krzysztof Brejza. Polityk chciał się dowiedzieć, "jakie działania podjęła Pani Premier w związku z wpływem pisma informującym o przewlekłym działaniu szefa MON?". 

Odpowiedzi udzieliła Beata Kempa z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "W związku z pismem informującym o rzekomym przewlekłym działaniu Ministra Obrony Narodowej, Pani Premier Beata Szydło przeprowadziła rozmowę z Antonim Macierewiczem, Ministrem Obrony Narodowej" -czytamy w dokumencie. 

"Pani Premier ocenia pracę podległych sobie ministrów w oparciu o całokształt realizacji powierzonych im zadań" - pisze dalej Kempa. 

Więcej: TVN24

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA