fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Karczewski: Będzie komisja śledcza ws. VAT

Stanisław Karczewski
PAP serwis codzienny/ Rafał Guz
Dużo na to wskazuje, że w poprzednich latach rocznie kilkadziesiąt miliardów złotych Skarb Państwa tracił w wyniku nieprawidłowo wyciąganych pieniędzy z VAT-u - powiedział w RMF Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu pytany w RMF o „komunistów i złodziei” na marszu PiS odpowiedział, że "to pewnego rodzaju przenośnia, a prezes mówił o VAT". - Najprawdopodobniej będzie komisja śledcza, która to zbada - zapowiedział Stanisław Karczewski. - Dużo na to wskazuje, że w poprzednich latach rocznie kilkadziesiąt miliardów złotych Skarb Państwa tracił w wyniku nieprawidłowo wyciąganych pieniędzy z VAT - dodał pytany o to, co dokładnie zbada komisja. W ocenie Stanisława Karczewskiego, jeśli tak istotnie się działo, była to największa afera ostatnich lat.

Stanisław Karczewski odniósł się także do sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Ocenił, że "jest to spór polityczny, jest to pat konstytucyjny, jest to pat polityczny", ale nie kryzys demokracji, co wypisali na transparentach demonstrujący z KOD. - Komitet Obrony Demokracji naprawdę nie powinien był powstać, bo nie ma zagrożenia demokracji - stwierdził Karczewski.

 

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA