fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rząd PiS

Jan Rokita: Beata Szydło słabsza od swoich ministrów

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jan Rokita przekonywał na antenie TVN24, że od kiedy usłyszał słowa Beaty Szydło, że Jarosław Gowin będzie "prawdopodobnie" ministrem obrony narodowej, wiedział, iż Gowin szefem MON nie zostanie.

Antoni Macierewicz jako szef MON w rządzie PiS nie zaskakuje Rokity. - (Jarosław) Kaczyński uważa, że wojskowość jest mocno zdegradowana i wymaga mocnej ręki, a Macierewicz jest człowiekiem twardej ręki - tłumaczy były polityk PO. Dodaje, że problem z Macierewiczem jest taki, iż polityk ten "ma olbrzymie skłonności do retorycznej przesady". 

Rokity nie zaskoczył też wybór Mariusza Kamińskiego na koordynatora służb specjalnych. Były polityk PO przypomniał, że Kaczyński "nigdy nie robił złudzeń" i nie wskazywał innego kandydata na to stanowisko. - Nie sądzę, że tutaj można mówić o jakimkolwiek oszustwie. Kaczyński nie robił w tej sprawie żadnych dwuznaczności - stwierdził Rokita.

Rokita zwrócił też uwagę, że PiS, przedstawiając skład rządu przed powierzeniem Beacie Szydło misji formowania rządu przez prezydenta Andrzeja Dudę, pokazał głowie państwa "miejsce w szeregu". Dodał, że patrząc na skład rządu widać, iż "Szydło jest ewidentnie politycznie słabsza od szeregu swoich ministrów". - Premier jest z drugiego politycznego szeregu - podsumował. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA