fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Praca zabiera nam coraz mniej czasu

pexels.com
Do zaledwie 38,7 godziny skrócił się w II kwartale średni tygodniowy czas pracy w Polsce. To prawie o godzinę mniej niż rok wcześniej, czemu sprzyjają dobra koniunktura i demografia.

Nie tylko zarabiamy więcej, ale też praca zabiera nam statystycznie mniej czasu niż przed kilkoma laty. Widać to także w przypadku osób pracujących na własny rachunek i przedsiębiorców, którzy najwięcej czasu poświęcają obowiązkom zawodowym.

Czytaj także: Trudno oddzielić pracę i życie prywatne

Jednak i oni pracują teraz nieco mniej niż kiedyś. W II kwartale br. obowiązki zawodowe pochłaniały im 41,3 godziny tygodniowo, o ponad godzinę mniej niż rok wcześniej i o 2,5 godziny mniej niż w II kwartale 2016 r., gdy skrócił się też (choć w nieco mniejszym tempie) czas pracy pracowników najemnych – wynika z analizy danych Monitoringu Rynku Pracy Głównego Urzędu Statystycznego. Monitoring obejmuje także osoby zatrudnione w niepełnym wymiarze godzin, jak również pomagających członków rodziny. 

Pomaga 500+

Jak ocenia Maria Drozdowicz-Bieć, ekonomistka i profesor Szkoły Głównej Handlowej, do skrócenia czasu pracy przyczynia się bardzo dobra koni...

REKLAMA
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA