Darmowa pomoc dla osób, którym trudno o pracę

Młodzi ludzie bez doświadczenia zawodowego, osoby niepełnosprawne czy rodzice chcący wrócić do pracy po dłuższej przerwie mogą skorzystać z bezpłatnego programu Breaking Barriers Opportunity, który ułatwi im zdobycie zatrudnienia w korporacji.

Publikacja: 05.08.2020 13:11

Darmowa pomoc dla osób, którym trudno o pracę

Foto: Adobe Stock

Do końca sierpnia można się jeszcze zgłaszać do projektu, którego uczestnicy otrzymają wsparcie szkoleniowe, mentoringowe i coachingowe pozwalające im przygotować się do pracy w dużej, międzynarodowej firmie. W tym w State Street Bank– jednym z czołowych graczy na rynku usług finansowych, który wspólnie z fundacją Fundacją Stella Virium realizuje zdalny projekt Barriers Breaking Opportunity za pieniądze z grantu swojej firmowej State Street Foundation.

- Wierzymy, że ta oferta może zainteresować wiele osób szukających zmiany i możliwości aktywizacji na rynku pracy. Wiemy również, że wiele osób chciałoby podjąć zatrudnienie w korporacji, ale towarzyszą im pewne obawy związane z pracą w międzynarodowym środowisku. Ten projekt ma pomóc przełamać ich bariery i wyposażyć w umiejętności i narzędzia pomocne do podjęcia zatrudnienia- zaznacza Katarzyna Mendelson-Maciejak, menedżer ds. PR i Marketingu State Street Bank. Jak dodaje, projekt jest realizowany zdalnie, więc chętni mogą się zgłaszać z całej Polski, bez względu na lokalizację.

Uczestnicy Barriers Breaking Opportunity mogą liczyć na wsparcie szkoleniowe- w przygotowanie językowe, bo znaczącym elementem projektu jest kurs językowy Business English.

Jak wyjaśniają organizatorzy, projekt jest kierowany do wszystkich zagrożonych wykluczeniem, w tym szczególnie opiekunów nieobecnych w pracy przez ponad rok, osób z niepełnosprawnościami, bez doświadczenia zawodowego, cudzoziemców przyjeżdżających do Polski.

-Wierzymy, że grupa 20 beneficjentów projektu pozna świat korporacyjny i być może postanowi skorzystać ze stażu lub złożyć aplikację na jedno z wielu otwartych stanowisk w naszej firmie. Poprzez mentoring i coaching uzyskają wsparcie na każdym etapie rekrutacji i mamy nadzieję, że w taki bezpośredni sposób będą mogli aktywizować się zawodowo- podkreśla Monika Jankowska-Rangelov, menedżer ds. różnorodności i inkluzji w State Street Bank.

Rynek pracy
Pokolenie Z budzi postrach wśród pracodawców
Rynek pracy
Tych pracowników częściej szukają dziś pracodawcy
Rynek pracy
Padł rekord legalnych pracowników z zagranicy w Polsce. Pomogli Azjaci
Rynek pracy
Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, WNE UW: Byłam przeciwniczką "babciowego"
Rynek pracy
Sztuczna inteligencja przyspieszy decyzje o zmianie zawodu