fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rynek pracy

Start na Rynku Pracy: Młodzi Polacy rwą się do pracy

Fotorzepa, Magda Starowieyska
Aż 88 proc. polskich studentów podejmuje jakąś pracę podczas studiów, w tym prawie 30 proc. pracę zgodną z kierunkiem studiów - wynika z podsumowania pierwszej edycji ogólnopolskiego programu badawczego „Start na Rynku Pracy” ", które zostało przedstawione podczas XXII Krajowej Konferencji Parlamentu Studentów RP w Jastrzębiej Górze. „Rzeczpospolita” jest patronem medialnym programu

W trakcie konferencji, w której uczestniczyli przedstawiciele MNiSW, MRPiPS, Ministerstwa Rozwoju i pracodawców omawiano też propozycje działań związanych z wchodzeniem młodych ludzi na rynek pracy.

„Start na rynku pracy" – realizowany pod patronatem: wicepremiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera Jarosława Gowina- to pierwszy w Polsce projekt badawczy na tak dużą skalę skierowany do środowiska akademickiego. Jego częścią jest ogólnopolskie badanie przeprowadzone wśród ponad 3 tysięcy studentów głównych kierunków ze wszystkich typów uczelni. Organizatorzy projektu i badania- Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych oraz Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej- wyjaśniają, że jego celem jest diagnoza wyzwań stojących przed studentami i absolwentami przygotowującymi się do wejścia na rynek pracy oraz problemów występujących po stronie przyszłych pracodawców.

W trakcie rozpoczętej w piątek 8 bm ko XXII Krajowej Konferencji PSRP minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin przedstawił koncepcję uczelni flagowych (które będą miały szansę trafić do pierwszej setki światowych rankingów najlepszych szkół wyższych) i zaprzeczył pogłoskom jakoby Polska miałaby zrezygnować z systemu bolońskiego. Gowin zaznaczył, że co prawda podział studiów na większości uczelni został wprowadzony sztucznie i musi zostać poddane korekcie, ale chodzi tu o zmiany a nie o rezygnację z systemu.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA