fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Europol: Belgia jest zagrożona zamachami

AFP
Belgijskie władze utrzymują trzeci poziom zagrożenia terrorystycznego w czterostopniowej skali, chociaż przedstawiciele rządu mówią, że nie ma nowych informacji o planowanych zamachach

To komentarz do raportu Europolu, który ostrzegł przed poważnym zagrożeniem kolejnymi atakami dżihadystów z tak zwanego Państwa Islamskiego i nowymi sposobami działania w Europie. W raporcie unijnej agencji policyjnej mowa jest o tym, że dżihadyści mogą przenosić metody walki z Iraku i Syrii do Europy. Chodzi o porwania i użycie samochodów pułapek. A po niepowodzeniach tak zwanego Państwa Islamskiego właśnie w Iraku i Syrii, ryzyko zamachów na Starym Kontynencie jest większe. Wśród krajów najbardziej zagrożonych wymieniona jest Belgia.

Minister spraw wewnętrznych Jan Jambon, pytany o ten raport powiedział, że nie zawiera on żadnych nowych informacji. - Nasze służby bezpieczeństwa są przygotowane na każdy atak, włącznie z użyciem samochodów pułapek. Wiemy ze dżihadyści zmieniają swoje metody działania, ale nasze służby robią wszystko, by atakom zapobiec - dodał szef MSW.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA