fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Nowy ambasador w Algierii

Witold Spirydowicz przyjmuje nominację ambasadorską z rąk Joanny Wroneckiej
materiały prasowe
Witold Spirydowicz otrzymał nominację na stanowisko ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego RP w Algierskiej Republice Ludowo-Demokratycznej

Witold Czesław Spirydowicz urodził się 5 października 1958 w Warszawie. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie następnie się doktoryzował. Studia podyplomowe ukończył również na Wydziale Dziennikarstwa UW, w Centre Europeen Universitaire de Nancy i w Diplomatic Academy – Polytechnic School of Central London. W 1990 roku rozpoczął pracę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W latach 2010 - 2015 był ambasadorem RP w Maroku.

W trakcie ceremonii ambasador Spirydowicz wyraził zdecydowaną wolę dalszego rozwijania stosunków politycznych i gospodarczych z Algierią. Podkreślił znaczenie tego państwa jako ważnego partnera Polski i UE w Afryce Północnej. Wiceminister Joanna Wronecka zapewniła, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych niezmiennie postrzega Algierię jako jeden z priorytetowych krajów w polityce zagranicznej Polski, co zostało potwierdzone również w styczniowym exposé ministra Witolda Waszczykowskiego.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA