fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

W Fatimie nadzwyczajne środki bezpieczeństwa

AFP
W Fatimie - przed rozpoczęciem dwudniowej wizyty papieża Franciszka - wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Policja zapewniła, że jest przygotowana na radzenie sobie z 14 najprawdopodobniejszymi zagrożeniami

Franciszek weźmie udział w uroczystości jubileuszu stulecia objawień maryjnych. Najbliższe sąsiedztwo sanktuarium maryjnego zostało podzielone na cztery strefy bezpieczeństwa. Każda z nich jest oddzielnie strzeżona. Dookoła świątyni rozwieszono system kamer, a podczas uroczystości nad zebranymi będzie bez przerwy krążył helikopter. Na czas pobytu papieża zamknięto przestrzeń lotniczą nad Fatimą.

Rektor Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej - ojciec Caros Cabecinhas zapewnił, że miejsce to jest gotowe na wizytę Franciszka. - Pragnę podkreślić, że Fatima jest bezpiecznym miejscem. W przygotowaniu wizyty uczestniczyło wiele służb i wszyscy wspólnie zadbaliśmy, aby przebiegła ona w spokoju - powiedział.

Bezpieczeństwa zebranych strzeże w Fatimie siedem tysięcy osób. Od wczoraj na portugalskiej granicy przywrócono kontrolę dokumentów. Wzmocniono też ochronę portów i lotnisk.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA