fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Amerykanie ostrzegają przed zamachami w Turcji

AFP
Rząd USA podaje, że otrzymuje wiarygodne informacje o możliwych, kolejnych atakach terrorystycznych na popularne kurorty turystyczne w Turcji, a amerykańska ambasada w Ankarze zaleca podróżnym ostrożność
W związku ze stale pojawiającymi się informacjami o zamachach w kurortach turystycznych na terenie Turcji, jakie mają planować grupy terrorystyczne, rząd Stanów Zjednoczonych po raz kolejny ostrzega przed podróżami do tego kraju.
Ambasada USA w Ankarze, która zamieściła y komunikat na swojej stronie internetowej, przypomina, że już w przeszłości goście zagraniczni byli celem zamachowców. Wobec powracającego, realnego zagrożenia należy zachować wszelką ostrożność, szczególnie w zatłoczonych miejscach w popularnych kurortach i przy atrakcjach turystycznych. Ambasada zaleca ponadto stałe monitorowanie ostrzeżeń zamieszczanych przez Departament Stanu. Obywatele USA mogą też zapisać się do programu Mądry Turysta (Smart Traveler Enrollment Program), dzięki któremu będą otrzymywać informacje o zagrożeniach, a w razie wystąpienia niebezpieczeństwa łatwiej ich będzie zlokalizować. Informacje zamieszczane są także w kanałach społecznościowych ambasady. Amerykański Departament Stanu nie zmienił też wciąż treści komunikatu opublikowanego pod koniec marca, w którym ostrzega przed zwiększonym zagrożeniem ze strony grup terrorystycznych i zaleca omijanie południowo-wschodnich regionów Turcji. USA zaleciły wówczas ewakuację członków rodzin personelu przebywającego na misji w prowincjach Adana, Izmir i Mugla. Zadecydowano jednak, że konsulat w Mugli pozostanie otwarty.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA