fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Południe Europy na celowniku terrorystów

Plaża w Marsylii w pełni sezonu
AFP
Turystyczne kurorty w Europie Południowej mogą stać się celem ataków terrorystycznych tak zwanego Państwa Islamskiego. Wśród zagrożonych krajów znalazły się Włochy, Francja i Hiszpania

Jak donosi „Die Welt", włoskie służby specjalne poinformowały władze niemieckie o planowanych zamachach terrorystycznych, które tego lata mogą zostać przeprowadzone w turystycznych regionach Europy Południowej. Zamachowcy, udający ulicznych handlarzy, mieliby strzelać do turystów na plażach z broni automatycznej lub detonować ładunki wybuchowe. Źródła włoskie, które informacje te pozyskały w Afryce, wymieniają konkretne kraje, będące na celowniku terrorystów – między innymi wybrzeże Włoch, Hiszpanii i południowej Francji. Zamachowcy mieliby pochodzić z Senegalu i być zwolennikami nigeryjskiej grupy terrorystycznej Boko Haram, która przyłączyła się w ubiegłym roku do tak zwanego Państwa Islamskiego.

Plany te bardzo przypominają scenariusz wydarzeń z plaży w tunezyjskiej miejscowości Susa. Wówczas młody, 24-letni zamachowiec zastrzelił na plaży przed hotelem Riu Imperial Marhaba 38 ludzi, w większości klientów brytyjskiego biura podróży z Grupy TUI, Thomsona. Masakra była powodem, dla którego turystyka do Tunezji się załamała, a pracę w branży straciło wiele osób.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA