fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rozmaitości

Emiraty zajrzą podróżnym w oczy

AFP
Podróżującym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będą potrzebne paszporty. Będą mogli skorzystać ze specjalnych bramek, które rozpoznają ich tożsamość skanując tęczówkę oka
Udogodnienie będzie dostępne tylko dla tych, którzy ponownie wjeżdżają do kraju. Skorzystać będzie można z niego po wcześniejszej rejestracji paszportu i wykonaniu skanów, które znajdą się w specjalnym rejestrze. Podróżujący nie będzie potrzebował paszportu tylko elektroniczną, kartę systemową.
Skanowanie oczu ma zdaniem producentów systemu zmniejszyć kolejki do normalnej odprawy paszportowej. System automatycznie wychwyci przylatujących, którzy znaleźli się na czarnej liścia, albo takich, którym skończyła się ważność dokumentów uprawniających do wjazdu. Skanery tęczówek coraz częściej pojawiają się na lotniskach. W Dubaju służą na razie do zarejestrowania wszystkich wjeżdżających i wykorzystywane są miedzy innymi przez policję. Nowoczesne urządzenie nazywane "Bramką Oka", zaprezentowano na kończącej się dzisiaj wystawie urządzeń usprawniających funkcjonowanie instytucji państwowych w Dubaju.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA