Pożar w Unipetrol przynosi straty Orlenowi i Synthosowi

materiały prasowe
Unipetrol, kontrolowany przez płocki koncern, nie jest w stanie realizować w pełni umów z kontrahentami. Synthos dostaje tylko połowę zamówionych surowców.

Od kilku dni w czeskiej firmie paliwowej nie pracuje część instalacji produkcyjnych. Ich zatrzymanie spowodował wtorkowy wybuch i pożar w rafinerii w Litvinowie. „Brygada strażacka Unipetrolu przejęła pełną kontrolę nad ogniem w ciągu 5 minut. Nie wystąpiły żadne szkody dla ludzi czy środowiska" – informuje biuro prasowe PKN Orlen.

W wyniku tego zdarzenia musiano jednak wstrzymać produkcję na niektórych instalacjach. To z kolei przyczyniło się do spadku przerobu ropy nie tylko w Litvinowie, ale i w zakładzie w Kralupach. Zatrzymane instalacje mają być ponownie uruchomione za kilka tygodni. Unipetrol bada, jaki wpływ miał pożar na działanie rafinerii i petrochemii oraz jakie straty w związku z tym poniosła firma.

Ograniczone dostawy

Pożar w Litvinowie prawdopodobnie w niewielkim stopniu wpłynie na kondycję grupy PKN Orlen. – Decydujące znaczenie dla wyników Unipetrolu w IV kwartale będą miały czynniki makroekonomiczne. Wtorkowy pożar też będzie miał wp...

Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL