Ranking Samorządów - Wizytówki Regionów

Warszawa atrakcyjna dla mieszkańców

materiały prasowe
Warszawa, jako stolica Polski spełniająca różnorodne oczekiwania – administracji publicznej, przedstawicielstw dyplomatycznych, administracji samorządowej, biznesu, turystów i mieszkańców – wypracowała rozwiązania, które dla tych wszystkich grup stanowią o wygodnym, bezpiecznym i atrakcyjnym życiu w mieście.

Warszawa rozwija się przede wszystkim dla swoich mieszkańców. Wiele inwestycji, modernizacji i programów powstaje też z myślą o wszystkich jego użytkownikach – zarówno o mieszkańcach, jak i przyjeżdżających po wypoczynek, czy pracę. Warszawa jest miastem otwartym i tolerancyjnym, i coraz ciekawszym turystycznie. W ubiegłym roku gościła blisko 10 mln turystów z zagranicy i Polski.

Wizytówką Warszawy jest rozwinięta komunikacja miejska. Nowy tabor autobusowy i tramwajowy, dwie linie metra, wygodne przystanki, nowy most, ścieżki i rowery miejskie, parkingi P&R czynią miasto dostępnym i funkcjonalnym zarówno dla mieszkańców, jak i gości.

Dbałość o ekologię – o zieleń miejską, powietrze, wodę – to nie tylko miasto zdrowsze na co dzień, ale lepiej postrzegane przez przyjezdnych i inwestorów. W Warszawie jest blisko 80 parków i rozległe tereny lasów miejskich. Sukcesywnie w nich, oraz przy ulicach dosadzane są drzewa – w 2017 roku 14 tysięcy sztuk. To powoduje, że skutki bardzo dynamicznie rozwijającego się miasta nie uszczuplają w znaczący sposób liczby drzew.

Panorama Warszawy
UM Warszawa/Ewelina Lach

Stolica wygrała walkę o dobrą wodę prosto z kranu, natomiast na sile przybiera cięgle trwająca batalia o zmniejszenie smogu, wyraża się sumą 12,5 mln zł przeznaczonych w 2017 r. na m.in. wymianę pieców i odnawialne źródła energii.

W tym roku Warszawa na inwestycje przeznaczyła blisko 2,5 mld zł, w tym 800 mln zł z unijnych dotacji. Efekty zmian są widoczne nie tylko na wielkich budowach komunikacyjnych, szpitali i przychodni zdrowia, szkół, żłobków i przedszkoli, ale także w programach skierowanych do seniorów i dzieci, oraz tych tworzonych z myślą o zwierzętach. Zrównoważony rozwój stolicy wpływa na realizację osobistych planów mieszkańców, którym w Warszawie dobrze się mieszka, pracuje i odpoczywa.

WARSZAWA Smart City

 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL